Strona główna

Galeria

 

Autor:

Marek Dziobak Bodziony

 

Zobacz również strony:

Teneryfa 2013

Wyspy Kanaryjskie

 

 
 

 

PORTY JACHTOWE POŁUDNIOWEGO WYBRZEŻA TENERYFY
(Wyspy Kanaryjskie)

Foto relacja: Marek Dziobak Bodziony

Beda na windsurfingowej wyprawie na Teneryfie nie omieszkałem nieco zwiedzić wyspę. Zauważyłem, że jest dość przyjazna wyspa również dla żeglarzy gdyż praktycznie większość miejscowości położonych nad oceanem ma porty lub mariny jachtowe. Oto przegląd wybranych z nich.
Więcej informacji dotyczącej Teneryfy można zleźć na mojej stronie - kliknij

Więcej informacji o Kanarach

 

Porty jachtowe południowego wybrzeża Teneryfy      

Adeje

Casas El Faro

El Galletas

El Medano

Los Christianos

Los Gigantes

Playa Grande

San Andres

               
              San Andres
               
                   
                   
                   
                   
  Los Gigantes                
            Playa Grande      
            Casas El Faro      
                   
    Adeje              
    Los Christianos     El Medano        
   

El Galletas

             

 

Adeje

Adeje, to przede wszystkim kurort wypoczynkowy. Znajduje jest tu ogromna ilość apartamentów i hoteli. W miejscowości znajdują się w dwie plaże położne w okolicach portu jachtowego. Z ciekawostek: jedna a plaży otoczona jest przez centrum handlowe, a przy drugiej znajduje się McDonald.

 

 

Casas El Faro

W tym miejscu nie ma portu jachtowego, ale z uwagi na nieodłącznie związane miejsce z żeglarstwem, znalazło się ono w tym zestawieniu. Casas el Faro to porostu latania morska.

 

 

El Galletas

Urokliwy porcik jachtowy z imponująca budowla w jego główkach (coś na kształt tawerny, latarni). W porcie znajduje się szkółka żeglarska

 

 

 

 

El Meadno

Kultowy spot windsurfiwerów i kite'ciarzy (najbardziej znane na wyspie miejsce to Cabezo). Sama miejscowość w ostatnich latach została mocno rozbudowana się. Wzdłuż wybrzeża poprowadzony jest deptak. Sam port to tak naprawdę reda osłonięta falochronem, w której cumują (przede wszystkim) łodzie rybaków.Los Christianos

Miejscowość turystyczna, nastawiona przede wszystkim na obsługę ruchu turystycznego. W miejscowości znajdują się niezliczone apartamentowce i hotele. port w tej miejscowości, to osłonięta falochronem reda.

 

 

Los Gigantes

Port jachtowy w tej miejscowości daje widok na 400 metrowe klify, które niemalże pionowa wpadają do oceanu.

 

 

 

Playa Grande

Malutka miejscowość położona tuż przy Poris de Abona (około 30 km od lotniska), to tak na prawdę kilka domów, kościół i wielka plaża (schowana w uroczej skalistej zatoczce). Port stanowi kamienny pirs, do którego można zacumować jacht. Tuz obok znajduje się latarnia morska Casas de Faro.

 

 

San Andres

Wspaniała plaża z białego piasku przywiezionego aż z afrykańskiej Sahary, W tym miejscu można na prawdę poczuć się jak w tropikach: błękitna woda, złoty piasek i palmy. Jacht można zacumować w przyjaznej lagunie.